S.T.A.L.K.E.R. Strona Główna

       
     

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin rozgrywki "Projekt: STALKER"
Autor Wiadomość
Rogalinski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-17, 18:53   Regulamin rozgrywki "Projekt: STALKER"

I.Zasady trafień:
1.Gdy ktoś dostaje (serią lub pojedynczą kulką) kładzie się na ziemi i ma 5 minut czasu na to, żeby można go uleczyć. Rannych można dobijać strzałem albo "nożem" (patrz: punkt II). Gdy nikt rannego nie wyleczy to umiera. Martwy musi także być w tym samym miejscu jeszcze przez 5 minut.
2.Każdy materiał pirotechniczny wybuchający użyty w grze taktujemy jako "broń odłamkową" - to znaczy, że jeśli ktoś rzucił w nas samą petardą albo granatem ASG zrobionym z petardy i grochu działa to tak samo jak specjalne granaty ASG z kulkami (to samo tyczy się hukowych granatów ASG). W przypadku gdyby taki ładunek wybuchł obok nas lub w tym samym pomieszczeniu, w którym się znajdujemy, w niewielkim odstępie od nas (czyli około 10 metrów) należy bezwględnie przyznać się do trafienia. Trafienie takie jest liczone jak trafienie normalną kulką BB (patrz - podpunkt 1).
3.Rykoszety nie są liczone! Rykoszetem określamy odbicie się kulki od ściany/innego elementu i uderzenie gracza stojącego np. za rogiem. Rykoszetem nie jest kulka BB, która przeleciała przez liść szatkując go.
4.Trafienie w replikę uznajemy; replika taka odpada z gry do czasu respawna lub też naprawienia jej w jednym z serwisów (np. u Barmana lub Technika). Gracz dalej jednak uczestniczy w grze i może posiłkować się innymi, nietrafionymi replikami.

II.Walka w zwarciu/na bliskie dystanse:
1.Trafienie "nożem" liczymy jako natychmiastową śmierć. Jako "nóż" rozumiemy każdy bezpieczny przedmiot imitujący broń białą zatwierdzony lub dostarczony przez organizatorów. Zakazazuje się używania "noży" do pchnięć (jedynie cięcia!); nie wolno zadawać ciosów w głowę - liczą się jedynie trafione ciosy w korpus, ręce i nogi nie są liczone (chyba że ktoś zasłoni się nogą lub ręką, wtedy liczymy coś takiego jako trafienie).
2.Ogłuszanie - polega na dotknięciu (nie uderzeniu!) innego gracza kolbą lub chwytem pistoletowym, mówiąc przy tym: "Ogłuszam". "Ogłuszenie" trwa 10 minut. Ogłuszony gracz może być zaprowadzony w jakieś bezpieczne miejsce, jak np. baza frakcji (ważne: gracza nie wleczemy, sam też nie ucieka kiedy nadaży się okazja - musi cicho podążać za osobą, która go ogłuszyła, nie może przy tym wykonywać jej poleceń - jak np. "idź, schowaj się za tamtą ścianą").
3."Strzelanie" na bliski dystans - w przypadku bardzo bliskiego kontaktu nie robimy krzywdy i zamiast wystrzelić kulkę mówimy "pif-paf" lub "dostałeś" (pierwszy zwrot jest jednak mniej kontrowersyjny). Taką zagrywkę traktujemy jak normalne trafienie kulką BB. Osoba trafiona w ten sposób może jednak zarządać, aby "strzelec" strzelił obok niej w celu pokazania, czy replika jest sprawna i posiada faktycznie amunicję oraz żeby było słychać, że padł strzał - gdyby replika nie zadziałała albo nie posiadała amunicji trafienie jest nieważne i "postrzelony" zostaje automatycznie strzelec.

III. Zasady dodatkowe:
1.Przesłuchania - polegają na zatrzymaniu gracza w jakimś bezpiecznym miejscu (tutaj bezpieczne oznacza takie, gdzie nie toczą się żadne walki). Raz na 10 minut można zadać JEDNO pytanie osobie przesłuchiwanej. Ta osoba MUSI na nie odpowiedzieć mówiąc prawdę. Nie można prowadzić/kontynuować przesłuchania, jeśli w pobliżu rozpocznie się walka.
2.Zakazuje się używania improwizowanych osłon takich jak: podniesiona z ziemi i trzymana przed sobą płyta drewniana, koszyk plastikowy zawieszony na lufie repliki, tarcza balistyczna własnej roboty, itp. Można oczywiście element taki postawić obok siebie i wtedy wykorzystywać jako osłonę (jest to element otoczenia) - jednak wzięty do ręki traktowany jest jak ekwipunek - plecak, hełm, kamizelka, itp. Innymi słowy - trafienie w przedmiot trzymany/noszony liczy się jak trafienie gracza.
3.Wejście w anomalię powoduje konsekwencje przewidziane dla danej anomalii (zazwyczaj - trafienie śmiertelne, czyli zejście na respawn). Prosi się o przestrzeganie tej zasady, będzie ona egzekwowana surowo.
4.Każdy gracz może być uleczony jedynie RAZ. Następne trafienie liczone jest jako śmiertelne i schodzi na respawn.
5.Wszelkie kwestie sporne można załatwiać polubownie między sobą, można też poradzić się jednego z organizatorów - jednak nie można w celu wyjaśnienia sytuacji zatrzymać gry i zakazać graczom akcji, jakich chcą się podjąć. GRĘ ROZPOCZYNAJĄ I ZATRZYMUJĄ JEDYNIE ORGANIZATORZY (również na umotywowaną prośbę graczy), NIKT INNY.
6.Gracz trafiony śmiertelnie, czytaj: trup, zobowiązany jest do oznaczenia się w sposób widoczny kawałkiem materiału barwy czerwonej lub kamizelką odblaskową. Trup nie porozumiewa się z nikim (oczami, ręcami, nogami, niczym!) i idzie na respawn jak najkrótszą drogą (nie "zwiedza" terenu gry, wypatrując przy okazji skrytek, przeciwników, itp.).
7.Respawn - trwa:
a) 20 minut w przypadku siedzenia w Barze,
b) 10 minut w przypadku siedzenia w bazie frakcji,
przy czym już ożywione "trupy" wypuszcza z Baru Avrora sam Barman wedle swego upodobania, w celu uniknięcia starć od razu po wyjściu.
8.Kiedy gracz jest przeszukiwany lub też zginął MUSI zostawić na miejscu zgonu/oddać przeszukującemu:
a) pudełka z amunicją,
b) bandaże,
c) pieniądze (walutę używaną w grze, nie prawdziwe! :P),
d) przedmioty gry (pendraki, karty pamięci, OP-1, dokumenty i wszystko co związane z fabułą, a nie należy do niego);
dodatkowo MUSI zaznaczyć na swojej mapie gdzie te rzeczy zostawił. Gdy uda się na respawn, musi powiadomić barmana lub dowódce swojej frakcji o tym gdzie i kiedy zginął. Jeżeli to dowódca frakcji został powiadomiony - MUSI skontaktować się z Barmanem i powiadomić o śmierci członka frakcji.

IV. Limity:
1.FPS:
a) w budynku do 420 FPS MAKSYMALNIE,
b) poza budynkiem do 650 FPS MAKSYMALNIE;
Gramy na całym terenie w dowolności ognia pojedynczego/serii, jednak od 500 FPS włącznie - jedynie ogień pojedynczy.
2.Amunicja BB - brak limitów, wyjątkiem jest jednak początek gry, kiedy każdy dostaje określoną ilość kulek do repliki głównej i bocznej.
3.Limit pirotechniki - brak.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template designed and created by Falcone
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15